Owocowa skrzynia

Zwykły wpis

skrzynka na winoOd razu uprzedzam, że nie jest to moja praca. Ten fantastyczny projekt i wykonanie zostało zrobione przez osobę, która uczestniczyła w moich kursach decoupage. Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej owocowej skrzyneczki. Całość została pomalowana farbą akrylową (biała czekolada), a po wyschnięciu przyklejono na nią uprzednio wycięte wzory: pomarańcze i cytryny. Z przodu jak widzicie przyklejono oba owoce, natomiast po bokach tylko wybrane. Po prawej stronie skrzynki (patrząc od awersu) są cytryny, a po lewej całe boczne skrzydło ozdobione zostało pomarańczami. Po wyschnięciu nałożono na całą skrzynkę kilka warstw kleju.

Dodam tak na marginesie, że nie wszystkie swoje prace trzeba lakierować – wystarczy nałożyć kilka warstw kleju (rozcieńczonego) i poczekać, aż każda z nich dokładnie wyschnie. Tworzy się wtedy ochronna warstwa, która w jakimś stopniu zabezpieczy nasza pracę. Jednak zawsze polecam lakierowanie. Można stosować specjalistyczne lakiery do decoupage, jednak nie polecam. Takie preparaty są drogie i zazwyczaj sprzedawane w małych opakowaniach, co w przypadku zabezpieczania dużych prac jest całkowicie nieopłacalne bo trzeba zużyć dużo lakieru. W przypadku drewnianych przedmiotów poleciłabym raczej zwykły lakier do drewna. Jest on znacznie tańszy i lepiej chroni nasze drewniane przedmioty. Dodatkowym atutem jest to, że można go kupić praktycznie wszędzie (oprócz małych osiedlowych sklepików, ale też nie jest to reguła).

Tak samo nie trzeba zdejmować wszystkich warstw serwetki. Można ja przykleić w całości, trzeba jednak do tego celu użyć większej ilości kleju, nałożyć go od spodu i od góry. Czasem noże się zdarzyć, że serwetka idealnie sienie przyklei dlatego też trzeba zastosować większą ilość kleju.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s