Drewniane kolczyki w krowy

Zwykły wpis

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Ostatnio zakupiłam kilka drewnianych kolczyków na którym można zastosować technikę decoupage. Praca na takiej niewielkiej powierzchni nie jest rzeczą prostą, ale efekty pracy można obserwować bardzo szybko. Drewno z którego wykonane są przyszłe kolczyki jest bardzo ładnie wykończone, a boki ślicznie opalane. Już nie mogę się doczekać, aż zrobię kolejna parę kolczyków, a na razie mam już gotową jedną. Na wakacjach zakupiłam bardzo ładne wzory serwetek i oczywiście jak zwykle mam mnóstwo nowych pomysłów na ich wykorzystanie. W zakupie akurat tego motywu papierowych serwetek pomógł mi Robert, za co mu serdecznie dziękuję:-)

 Kolczyki nie są ciężkie, dzięki czemu bez problemu można je nosić każdego dnia przez wiele godzin. Motyw nie jest zbyt poważny, o co właśnie mi chodziło, aby rozweselić szaro – burą okolicę. Z przodu, jak widać na załączonym zdjęciu jest krówka w ciapki, z tyłu maszerująca biedronka (lub inny chrząszczyk).Takie kolczyki są dobrym pomysłem na prezent pod choinkę i na wszystkie inne okazje. Wszystkich zainteresowanych zrobieniem takich kolczyków zachęcam do przeczytania  dalszej części.

Decoupage na drewnianych kolczykach – krok po kroku:
1. Drewniany podkład na przyszłe kolczyki jest bardzo ładnie wykonany, ale  zawsze lepiej jest przetrzeć dodatkowo powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym, dzięki czemu drewno będzie zmatowione i lepiej zwiąże się klejem. Przetarcie grubym papierem ściernym spowoduje, że drewno porysuje się, przez co dojdzie do jego zniszczenia, a o to raczej nie chodzi.
2. Po przetarciu wilgotną szmatką drewna zabezpieczyłam jego powierzchnię używając lakieru do decoupage. Beż posmarowania powierzchni lakierem cały klej który bym nakładała wsiąknąłby w drewno, co nie byłoby pożądane.
3. Pędzelkiem z delikatnym włosiem nałożyłam cienką warstwę kleju decoupage i poczekałam aż dokładnie wyschnie, a następnie powtórzyłam wszystkie poprzednie czynności na drugiej stronie kolczyków.
4. Czekając aż wszystko wyschnie wycięłam z papierowej serwetki wybrany przeze mnie wzór (krowy i maszerującą biedronkę).
5. Używając rozgrzanego żelazka przykleiłam  na gorąco motyw. Uważałam żeby serwetka dokładnie pasowała do drewna i żeby się nie pozaginała. Żelazko rozgrzane było na minimum, aby nie uszkodzić serwetki.
6. Polakierowałam przyszłe kolczyki, a po zaschnięciu lakieru do drewna zamontowałam bigle.

Kolczyki: dł. 5 cm, szer. 3,5 cm x 0,3 cm.
Tworzywo: sklejka drewniana.
Pozostałe materiały: lakier do decoupage, lakier do drewna, klej do decoupage, papierowe serwetki, bigle.
Czas wykonania: 2 godziny.
Stopień trudności: ♦♦

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s