Zegar ozdobiony techniką decoupage – Crackle

Zwykły wpis

decoupage na plastikuNie spodziewałam się, że tak szybko uda mi się udekorować plastikowy zegar techniką decoupage. Po polakierowaniu powierzchni wszystkie pęknięcia świetnie się trzymają. Można bez problemu dotykać zegara, nie koniecznie jakoś delikatnie, a nawet wycierać go morka ściereczką, gdy się zakurzy. wykonany został w niecałe 2 godziny, ze względu na czas stracony na wysychanie preparatu do spękań i farby. Każdy z łatwością może, tak jak ja, przerobić przedmioty które są nieciekawe i niepasujące do pokoju w coś zupełnie innego.

Decoupage krok po kroku: Początkowo plastikowy zegar pomalowałam w całości złotolem, a dopiero po wyschnięciu nałożyłam preparat do pęknięć – Country Style Crackle. Dzięki niemu można otrzymać niewielkie, delikatne pęknięcia. Można też zastosować inne preparaty do spękań, ale ja akurat korzystam z tego ponieważ najbardziej podobają mi się jego efekty. Preparat ten szybko nie zasycha, szczególnie na powierzchni w którą nie będzie się wchłaniał, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po dokładnym wysuszeniu, środek do crackle będzie działał po nałożeniu farby. Można delikatnie pędzelkiem nałożyć farbę akrylową, lub też zrobić to gąbką. Trzeba zawsze pamiętać, aby nie nakładać dwóch warstw farby na miejsce, w którym nałożony został wcześniej preparat do spękań. Nie można też zapomnieć, że nie można poprawiać powierzchni, zanim farba akrylowa nie zaschnie. W przeciwnym wypadku zepsują się pęknięcia lub w ogóle się nie pojawią i trzeba będzie powtarzać te czynność. Gdy farba się wysuszyła przykleiłam klejem do decoupage wcześniej wycięty motyw serwetkowy i całość polakierowałam lakierem do decoupage. Oto efekty mojej pracy.

Zegar: wys. 14 cm.
Materiał: plastik.
Wykończenie: złotol, preparat do spękań (Country Style Crackle),  farba akrylowa, serwetka, lakier do decoupage lub lakier do drewna i metalu.
Czas: 1 dzień.
Koszt:  złotol (8 zł), preparat do spękań (Country Style Crackle) (20 zł),  farba akrylowa (10 zł), papierowa serwetka (4 zł/20 szt), lakier do decoupage (14 zł) lub lakier do drewna i metalu (20 zł).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s